Dobór aparatu słuchowego

03.08.20

Od czego zacząć?

W pierwszej kolejności przeprowadzamy wywiad z pacjentem dotyczący chorób uszu. Następnie oceniamy drożność przewodów słuchowych i sprawdzamy, czy nie ma patologicznych zmian na błonie bębenkowej. Kolejnym etapem jest przeprowadzenie audiometrii tonalnej (testu na zrozumienie mowy) celem ocenienia wielkości i przyczyn niedosłuchu.

 

Jak wygląda dobór aparatu słuchowego?

Najpierw rozmowa - chcemy poznać Państwa potrzeby, dowiedzieć się w jakich sytuacjach niedosłuch sprawia największą trudność w komunikacji. Dajemy możliwość bezpłatnego wypożyczenia aparatów słuchowych na okres około tygodnia, aby Państwo mogli zapoznać się z brzmieniem aparatów danego producenta i zweryfikować w życiu codziennym skuteczność zrozumienia mowy.

Czy mogą Państwo przetestować aparaty więcej niż jednego producenta?

Oczywiście, zależy nam, aby Państwo decydując się na zakup aparatów słuchowych byli pewni i czuli, że to jest „to” rozwiązanie, które Państwa satysfakcjonuje. Dlatego wręcz sugerujemy wypożyczenie kilku modeli aparatów słuchowych, aby mogli Państwo porównać doświadczenia w różnych rozwiązaniach.

 

 Ile trwa taka wizyta w gabinecie?

Przewidywany czas spotkania to około 30-60 minut. Jesteśmy elastyczni i do Państwa dyspozycji, niektórzy pacjenci potrzebują więcej czasu na omówienie możliwości danych aparatów słuchowych. Dlatego staramy się Państwa umawiać na konkretną godzinę, aby móc zaspokoić Państwa wszelkie wymagania.

 

Czy jest możliwość zamówienia wizyty domowej?

Oczywiście, z przyjemnością dojedziemy do Państwa, przeprowadzimy całą diagnostykę i dobór aparatów słuchowych. Prosimy o umawianie się na konkretną godzinę, abyśmy mogli się przygotować do wizyty.

 

Jak wygląda zakup aparatów słuchowych?

Po zdecydowaniu się na konkretny model aparatów słuchowych, otrzymają Państwo od nas nowy, zapakowany produkt. Do tego komplet dokumentów, akcesoriów oraz kartę gwarancyjną podpisaną przez protetyka słuchu. Jeżeli korzystają Państwo z dofinansowania na zakup aparatów słuchowych z NFZ, należy mieć ze sobą wnioski od lekarza otolaryngologa. Po dokonaniu płatności otrzymają Państwo fakturę zakupu, w przypadku korzystania z dofinansowania z NFZ, koszt zakupu aparatów pomniejszony będzie o kwotę dofinansowania.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl