Aktualności

mar 03

Współpraca z Fundacją SEDEKA

Miło mi poinformować, że jako Akademia Słyszenia nawiązaliśmy współpracę z fundacją Sedeka, której misją jest niesienie pomocy potrzebującym. Tworzą ją ludzie zaangażowani w swoją pracę i wrażliwi na ludzką krzywdę.

sty 21

Próba SISI

Kolejnym badaniem, które można wykonać w gabinecie protetyka słuchu jest próba SISI. Na czym polega? Kiedy się ją wykonuje? Zapraszamy do lektury!

sty 04

Badanie słuchu i dopasowanie aparatu słuchowego w Twoim domu

Aby ułatwić dostęp do poprawy słyszenia oferujemy bezpieczne wizyty domowe. Aby dowiedzieć się szczegółów - kliknij "więcej"

gru 04

Czy dieta ma wpływ na nasz słuch?

Jak wiemy dieta wpływa pozytywnie lub negatywnie na nasze zdrowie. Niewiele się mówi o wpływie diety na słuch, a i w tym przypadku dieta ma niebagatelne znaczenie. Opisze dzisiaj kilka produktów spożywczych, które pozytywnie wpływają na nasz narząd słuchu.

lis 30

Rozwój narządu słuchu w okresie prenatalnym

Czy zastanawialiście się kiedyś, w którym momencie człowiek zaczyna słyszeć? Kiedy powstały nasze uszy? Jak to było „u mamy w brzuchu”?

lis 23

Wzmacniacz słuchu - może uszkodzić słuch!

Kilka dni temu do naszego gabinetu przyszła Pani ze wzmacniaczem słuchu, poszukując pomocy w ustawieniu tego urządzenia. Takie sytuacje zdarzają się dość często, ponieważ większość ludzi nie zna różnicy między aparatem słuchowym a wzmacniaczem słuchu. Ta sytuacja zainspirowała nas do tego, żeby napisać o tym szerzej i przybliżyć nieco ten temat.

lis 17

Choroba Meniere’a

Czy wiedzieli Państwo, że Vincent Van Gogh prawdopodobnie cierpiał na chorobę Meniere’a? Istnieją teorie, że mogła być ona powodem dla którego malarz obciął sobie ucho. Co to jest i czym się objawia?

lis 05

Dofinansowanie PCPR

Kiedy możemy liczyć na wsparcie z Państwowego Centrum Pomocy Rodzinie? Jakie dokumenty są wymagane? Jaka jest wysokość refundacji?

paź 30

Dofinansowanie NFZ

Kto może starać się o dofinansowanie? Jaka kwota refundacji przysługuje na aparat słuchowy, a jaka na wkładkę indywidualną? Jak często można uzyskać refundację?

1 2 3

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl