Czy dieta ma wpływ na nasz słuch?

Czy dieta ma wpływ na nasz słuch?

Jak wiemy dieta wpływa pozytywnie lub negatywnie na nasze zdrowie. Niewiele się mówi o wpływie diety na słuch, a i w tym przypadku dieta ma niebagatelne znaczenie. Opisze dzisiaj kilka produktów spożywczych, które pozytywnie wpływają na nasz narząd słuchu.

Jak uzyskać dofinansowanie NFZ?

Jak uzyskać dofinansowanie NFZ?

Dla wielu pacjentów zorganizowanie dofinansowania do zakupu aparatów słuchowych może wydawać się skomplikowane. Dziś słów kilka o tym, jak uzyskać dofinansowanie z NFZ na aparaty słuchowe, wkładki douszne lub system FM. To wcale nie jest takie trudne!

Higiena uszu

Higiena uszu – czy patyczek do ucha to na pewno najlepsze rozwiązanie

Zakorzeniła się w nas potoczna nazwa patyczków higienicznych, jako tych do uszu. Życzyłbym sobie, żeby coraz więcej ludzi miało świadomość, że taki patyczek może spowodować w naszych uszach więcej szkody niż pożytku.

Rozwój narządu słuchu w okresie prenatalnym

Rozwój narządu słuchu w okresie prenatalnym

Czy zastanawialiście się kiedyś, w którym momencie człowiek zaczyna słyszeć? Kiedy powstały nasze uszy? Jak to było „u mamy w brzuchu”?

Wzmacniacz słuchu

Wzmacniacz słuchu - może uszkodzić słuch!

  Kilka dni temu do naszego gabinetu przyszła Pani ze wzmacniaczem słuchu, poszukując pomocy w ustawieniu tego urządzenia. Takie sytuacje zdarzają się dość często, ponieważ większość ludzi nie zna różnicy między aparatem słuchowym a wzmacniaczem słuchu. Ta sytuacja zainspirowała nas do tego, żeby napisać o tym szerzej i przybliżyć nieco ten temat.

Choroba Meniere’a

Choroba Meniere’a

Czy wiedzieli Państwo, że Vincent Van Gogh prawdopodobnie cierpiał na chorobę Meniere’a? Istnieją teorie, że mogła być ona powodem dla którego malarz obciął sobie ucho. Co to jest i czym się objawia?

Badania słuchu dla osób po 50 roku życia

Badania słuchu dla osób po 50 roku życia

Z wiekiem nasz słuch może się pogarszać. Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet. W młodości słyszymy bardzo dobrze i wyraźnie, jednak u mężczyzn słuch zaczyna się stopniowo pogarszać po 40. roku życia, a u kobiet po 50.

Szumy uszne

Szumy uszne – czym są, jak można sobie z nimi poradzić

Około 10-15% osób na świecie cierpi na szumy uszne, co oznacza że nie jest to wcale zjawisko bardzo rzadkie. Dotyka ono całkiem pokaźnej części społeczeństwa, dlatego też warto co nieco o tym temacie wiedzieć.

Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. W celu uzyskania dodatkowych informacji o sposobie wykorzystywania przez nas plików cookies, należy zapoznać się z naszą polityką prywatności.
  

   AKCEPTUJĘ POLITYKĘ PRYWATNOŚCI