Dofinansowanie PCPR

05.11.20
Dofinansowanie z Państwowego Centrum Pomocy Rodzinie (inaczej również PFRON) jest możliwe jeżeli spełniają Państwo następujące wymagania:
• Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
• Wniosek o dofinansowanie do przedmiotów ortopedycznych, który uzyskają Państwo w siedzibie PCPR lub na stronie internetowej PCPR w miejscowości w której Państwo mieszkają (Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie – www.wcpr.pl)
• Oświadczenie o dochodach netto z ostatnich trzech miesięcy lub w przypadku osób pobierających emeryturę/rentę waloryzacja z całego roku.
• Kserokopia zlecenia (wniosku) wydanego przez lekarza laryngologa i potwierdzonego przez NFZ.
• Faktura na zakupione aparaty słuchowe lub Faktura Pro-forma z informacją o szacowanych kosztach zakupu
 
Wysokość dofinansowania jest uzależniona od posiadanych przez daną placówkę środków. Zazwyczaj jest to w okolicach 1000 zł na jeden aparat słuchowy. W przypadku osób do 26 roku życia jest to kwota oscylująca w granicy 2000 zł na jeden aparat.
 
Okres oczekiwania na dofinansowane jest uzależniony od liczby wniosków złożonych w danej placówce PCPR.
Jesteśmy otwarci na pomoc w uzyskaniu dofinansowania z PCPR. Procedura uzyskania dofinansowania jest na pierwszy rzut oka skomplikowana, dlatego zachęcamy aby Państwo pozostawili to w naszej gestii.
Jeżeli mają Państwo pytania dotyczące dofinansowań zapraszamy do kontaktu pod numerem: 517 224 111 lub e-mail: biuro@akademiaslyszenia.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl